Համար 4Ամսաթիվ 10/03/2025 11:00
Վարող ԱՐԹՈՒՐ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆՎայրՀամայնքի ղեկավարի աշխատասենյակում
Մասնակիցներ ԱՐՄԵՆՈՒՀԻ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ, ԱՐՄԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ, ՊԱՊ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ, ՍՈՒՐԵՆ ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆ, ՀԱՅԿ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ, ԴԱՎԻԹ ԹՈՐՈՍՅԱՆ, ՆԱՐԻՆԵ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ, ՌԱԴԻԿ ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ, ԱՐՏԱԿ ԱՎԵՏԻՍՅԱՆ
- Կազմակերպել թափոնների տեսակավորման հետ կապված ֆոկուս խմբային քննարկումները, հավաքագրել քննարկման մասնակիցներին.
- Շարունակել համայնքում մասնակցային բյուջետավորման գործընթացի հետ կապված աշխատանքները՝ համագործակցելով այդ նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի անդամների հետ.
- Հետևել աշխատակիցների ամենամյա արձակուրդների տրամադրման ժամանակցույցի պահպանմանը.
- Համագործակցել «Սևան համայնքի կոմունալ սպասարկում և բարեկարգում» ՀՈԱԿ-ի հետ՝ ներկայացնել տեղեկատվություն 2021-2025 թվականներին աղբահանության և սանմաքրման համար ձեռքբերված տեխնիկայի, գործող աղբամուղների վերաբերյալ.
- Արտադպրոցական ՀՈԱԿ-ներին տալ հանձնարարական համապետական միջոցառումներին մասնակցելու, իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ.
- Ներկայացնել հաշվետվություն Հունգարիայի Բալատոնալմալդի քաղաք կատարած այցի, հանդիպումների վերաբերյալ.
- Կազմակերպել համայնքում սոցիալական աջակցության տրամադրման ծրագրերի իրականացման գործընթացը.
- Կազմել Սևան համայնքի 2026-2028 թվականների միջնաժամկետ ծախսային ծրագիրը և ներկայացնել հաստատման.
- 2025 թվականի բյուջեում կատարել համապատասխան փոփոխություններ՝ ներառելով համայնքում իրականացվող ծառատունկի համար համապատասխան գումարներ.
- Նախապատրաստել Սևան համայնքի 2025 թվականի բյուջեի 1-ին եռամսյակի վերաբերյալ տեղեկատվություն.
- Համաձայն համայնքի ղեկավարի կարգադրությունների՝ իրականացնել ստուգում շրջայցեր համայնքի ՆՈՒՀ-եր և ներկայացնել համապատասխան զեկուցագրեր արդյունքների վերաբերյալ.
- Համագործակցել ՀՈԱԿ-ների հետ և ներկայացնել տեղեկատվություն իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ.
- Համագործակցել վարչական ղեկավարների հետ և ներկայացնել տեղեկատվություն բնակավայրերում գարնանային գյուղատնտեսական աշխատանքների, դրանց ընթացքի վերաբերյալ.
- Ներկայացնել տեղեկատվություն GIZ հայաստանյան գրասենյակի կողմից ներկայացված ծրագրային ուղղությունների, դրանց ընթացքի վերաբերյալ.
- Հետևել համայնքում իրականացվող արևային համակարգերի տեղադրման աշխատանքների փաստաթղթավորմանը և ներկայացնել հաշվետվություն կատարված աշխատանքների վերաբերյալ: