Համար 3Ամսաթիվ 17/02/2025 11:00
Վարող ՍԱՐԳԻՍ ՄՈՒՐԱԴՅԱՆՎայրՀամայնքի ղեկավարի աշխատասենյակում
Մասնակիցներ ԱՐԹՈՒՐ ՄԱՐԳԱՐՅԱՆ, ԱՐՄԵՆՈՒՀԻ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆ, ՊԱՊ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ, ԱՐՄԱՆ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ, ՍՈՒՐԵՆ ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆ, ՄԵՍՐՈՊ ՄԿՐՏՉՅԱՆ, ԴԱՎԻԹ ԹՈՐՈՍՅԱՆ, ՆԱՐԻՆԵ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ, ՌԱԴԻԿ ՄԱՆՈՒԿՅԱՆ, ԱՐՏԱԿ ԱՎԵՏԻՍՅԱՆ
- Համագործակցելով բաժինների և կազմակեպությունների հետ՝ մշակել Սևան համայնքի ԱՌԿ-ի 2025 թվականի պլանը և ուղարկել համաձայնեցման.
- Լրամշակել սուբվենցիոն հայտերի վերաբերյալ ներկայացված դիտարկումները՝ համագործակցելով բաժինների և նախագծա-նախահաշվային փաստաթղթերը կազմող ընկերությունների հետ.
- Իրականացնել նախապատրաստական աշխատանքներ համայնքում մասնակցային բյուջետավորման գործընթացը մեկնարկելու նպատակով.
- Ջրային կոմիտե ներկայացնել համայնքի ավագանու համապատասխան որոշումները՝ Սեմյոնովկա բնակավայրում առկա հողատարածքները Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրաբերությամբ հանձնելու համար.
- Հետևել աշխատակիցների ամենամյա արձակուրդների ժամանակցույցին.
- Հունգարիայի Բալատոնալմալդի քաղաքի հետ ապակենտրոնացված համագործակցության հուշագիր ստորագրելու համար իրականացնել նախապատրաստական աշխատանքներ.
- 2026թվականի համայնքին տրամադրվող դոտացիայի համար ներկայացնել ելակետային տվյալներ.
- Կազմել և ներկայացնել Սևան համայնքում 2025 թվականին կազմակերպվող միջոցառումների և իրադարձությունների ցանկը և ժամանակացույցը.
- Կատարել շրջայցեր համայնքի ՀՈԱԿ-ներ, հետևել հակահամաճարակային վիճակին, ջերմայն ռեժիմին, ՆՈՒՀ-երում տրվող սննդին ներկայացվող չափորոշիչներին.
- Ներկայացնել տեղեկատվություն բնակավայրերի անասնաբույժների գործունեության վերաբերյալ.
- Մշակել 2026 թվականին համայնքի կողմից ներկայացվող բնապահպանական ուղղվածության սուբվենցիոն ծրագրի հայտ.
Մ. Մկրտչյանին`
- Ներկայացնել տեղեկատվություն համայնքի բնակավայրերում կառուցապատումների վերաբերյալ.
- Իրականացնել վերահսկողություն Սևան համայնքում իրականացվող էներգաարդյունավետության ծրագրի նկատմամբ.
- Ներկայացնել տեղեկատվություն համայնքում 2025 թվականին նախատեսված և արդեն իսկ ընթացքի մեջ գտնվող ծրագրերի վերաբերյալ.
- 2025 թվականին նախատեսված սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար համագործակցել նախագծա-նախահաշվային փաստաթղթեր ներկայացված կազմակերպությունների հետ նրանց կողմից թերությունների վերացման մասով.