Խորհրդակցության սկզբում համայնքի ղեկավարի տեղակալն անդրադարձ կատարեց նախորդ խորհրդակցության ընթացքում տրված հանձնարարականների կատարմանը, որին հաջորդեցին առաջիկա երկու շաբաթվա հանձնարարականները
- Համագործակցելով բաժինների և կազմակեպությունների հետ՝ մշակել Սևան համայնքի ԱՌԿ-ի 2025 թվականի պլանը և ուղարկել համաձայնեցման. - Լրամշակել սուբվենցիոն հայտերի վերաբերյալ ներկայացված դիտարկումները՝ համագործակցելով բաժինների և նախագծա-նախահաշվային փաստաթղթերը կազմող ընկերությունների հետ. - Իրականացնել նախապատրաստական աշխատանքներ համայնքում մասնակցային բյուջետավորման գործընթացը մեկնարկելու նպատակով. - Ջրային կոմիտե ներկայացնել համայնքի ավագանու համապատասխան որոշումները՝ Սեմյոնովկա բնակավայրում առկա հողատարածքները Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրաբերությամբ հանձնելու համար. - Հետևել աշխատակիցների ամենամյա արձակուրդների ժամանակցույցին.
- Հունգարիայի Բալատոնալմալդի քաղաքի հետ ապակենտրոնացված համագործակցության հուշագիր ստորագրելու համար իրականացնել նախապատրաստական աշխատանքներ.
- 2026թվականի համայնքին տրամադրվող դոտացիայի համար ներկայացնել ելակետային տվյալներ. - Համագործակցել «Սևան համայնքի կոմունալ սպասարկում և բարեկարգում» ՀՈԱԿ-ի հետ՝ աղբահանության դիմաց գանձվող վարձավճարների հավաքագրման, դրանք ընթացիկ բյուջեում ներառելու համար.
- Կազմել և ներկայացնել Սևան համայնքում 2025 թվականին կազմակերպվող միջոցառումների և իրադարձությունների ցանկը և ժամանակացույցը. - Կատարել շրջայցեր համայնքի ՀՈԱԿ-ներ, հետևել հակահամաճարակային վիճակին, ջերմայն ռեժիմին, ՆՈՒՀ-երում տրվող սննդին ներկայացվող չափորոշիչներին.
- Ներկայացնել տեղեկատվություն բնակավայրերի անասնաբույժների գործունեության վերաբերյալ. - Մշակել 2026 թվականին համայնքի կողմից ներկայացվող բնապահպանական ուղղվածության սուբվենցիոն ծրագրի հայտ.
Մ. Մկրտչյանին`
- Ներկայացնել տեղեկատվություն համայնքի բնակավայրերում կառուցապատումների վերաբերյալ. - Հետևել աճուրդների կազմակերպման գործընթացի պատշաճ կատարմանը և ժամկետների պահպանմանը.
- Իրականացնել վերահսկողություն Սևան համայնքում իրականացվող էներգաարդյունավետության ծրագրի նկատմամբ. - Ներկայացնել տեղեկատվություն համայնքում 2025 թվականին նախատեսված և արդեն իսկ ընթացքի մեջ գտնվող ծրագրերի վերաբերյալ. - 2025 թվականին նախատեսված սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար համագործակցել նախագծա-նախահաշվային փաստաթղթեր ներկայացված կազմակերպությունների հետ նրանց կողմից թերությունների վերացման մասով. |