Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24)-րդ կետով, համաձայն ՀՀ Քաղաքացիական օրենսգրքի 188-րդ հոդվածի 2-րդ կետի, ՀՀ կառավարության` 18.05.2006թ. «Ինքնակամ կառույցների օրինականացման և տնօրինման կարգը հաստատելու մասին» թիվ 912-Ն որոշման 34-36 կետերի պահանջների, հաշվի առնելով քաղ. Արման Հովսեփյանի դիմումը` Սևան համայնք, ք․ Սևան, Սյունյաց փողոց թիվ 15 / 26 հասցեում կառուցված 35․44քմ մակերեսով ավտոտնակը, և 35․44քմ մակերեսով զբաղեցրած հողատարածքն ուղղակի գործարքով իրեն վաճառելու մասին, նկատի ունենալով, որ ավտոտնակը, և զբաղեցրած հողատարածքը ՀՀ Հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածով սահմանված հողատեսք չեն հանդիսանում, որոշում եմ.
1. Սևան համայնք, ք․ Սյան, Սյունյաց փողոց թիվ 15 / 26 հասցեում գտնվող, Սևան համայնքի ղեկավարի` 08․01․2025թ․ թիվ 31-Ա որոշմամբ օրինական և համայնքային սեփականություն ճանաչված, N 16032025-05-0002 պետական գրանցում ստացած 35․44քմ մակերեսով ավտոտնակը՝ 1քմ՝ 1969 դրամ, և զբաղեցրած 35․44քմ մակերեսով հողատարածքը՝ 1քմ՝ 4441.8դրամ, ուղղակի գործարքի միջոցով վաճառել ՀՀ կառավարության` 18.05.2006թ. թիվ 912-Ն որոշման 34-րդ կետով սահմանված գնման նախապատվությունը ստանալուց հետո` 15 աշխատանքային օրվա ընթացքում համապատասխան դիմում ներկայացրած քաղ․ Արման Հովսեփյանին։ 2. Քաղ. Արման Վարդանի Հովսեփյանի հետ կնքել առուվաճառքի պայմանագիր և սահմանել, որ առուվաճառքի հետ կապված ծախսերն իրականացվում են գնորդի հաշվին: 3. Սույն որոշմամբ ծագող սեփականության իրավունքը ենթակա է պետական գրանցման: 4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից։