Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրենքի 33-րդ և 34-րդ հոդվածների պահանջներով, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 29-րդ կետով, ՀՀ Հողային օրենսգրքի 3-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով, «Քաղաքաշինության մասին» ՀՀ օրենքի 143 հոդվածով, ՀՀ կառավարության` 29.12.2011թ. թիվ 1920-Ն որոշմամբ, հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետի 2009թ. դեկտեմբերի 22-ի թիվ 1064-Ա որոշմամբ ստեղծված հողերի օգտագործման ժամանակավոր սխեմաների համաձայնեցման միջգերատեսչական հանձնաժողովի՝ 26.02.2025թ. N 2/փ-66 եզրակացությունը՝
1. Հաստատել ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Սևան համայնքի Գեղամավան ու Ծաղկունք բնակավայրերի գոտևորման նախագծի փոփոխությունը՝
1) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող, 05-024-0291-0022, 05-047-0143-0049, 05-047-0143-0050 կադաստրային ծածկագրերով համապատասխանաբար 0.00476հա, 0.00410հա և 0.00348հա գյուղատնտեսական՝ նպատակային նշանակության հողերի նպատակային և գործառնական նշանակությունը փոխադրել էներգետիկայի, տրանսպորտի, կապի, կոմունալ ենթակառուցվածքների օբյեկտների հողերի, գործառնական նշանակությունը՝ էներգետիկայի հողեր՝ հենասյուներ տեղադրելու համար։
2) Նշված փոփոխությունն արտացոլել Սևան համայնքի Գեղամավան և Ծաղկունք բնակավայրերի գոտևորման նախագծում և ընթացիկ քաղաքաշինական քարտեզում:
3. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: