Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24)-րդ կետով, ՀՀ կառավարության` 29.12.2005թ. թիվ 2387-Ն որոշմամբ ՝ որոշում եմ.
1. Գեղարքունիքի մարզ, Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 2-րդ փողոց թիվ 1 / 10 հասցեում գտնվող 2․001761հա մակերեսով հողամասը /վկայական` 17032025-05-0042/, համաձայն ներկայացվող հատակագծերի, բաժանել 9 միավոր գույքի և տրամադրել հասցեներ` 1 առաջին միավոր գույքի՝ 0․07124հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 1 հողամաս հասցե; 2 երկրորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 2 հողամաս հասցե; 3 երրորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 3 հողամաս հասցե; 4 չորրորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 4 հողամաս հասցե; 5 հինգերորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 5 հողամաս հասցե 6 վեցերորդ միավոր գույքի՝ 0․776621հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 6 հողամաս հասցե; 7 յոթերորդ միավոր գույքի՝ 0․12572հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 7 հողամաս հասցե; 8 ութեորդ միավոր գույքի՝ 0․42568հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 8 հողամաս հասցե; 9 իններորդ միավոր գույքի՝ 0․3169հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 10 հողամաս հասցե; 2. Սույն որոշումը հիմք է պետական գրանցում ստանալու համար: 3. Պետական գրանցման, այդ թվում՝ համայնքային սեփականության ճանաչման և գրանցման ծախսերն իրականացվում են համաձայն Սևան համայնքի ղեկավարի՝ 03.01.2025թ. N 2-Ա որոշման 2-րդ կետի: 4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: