25 մարտի 2025 թվականի N 644-Ա
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, ՀՀ կառավարության` 29.12.2005թ. թիվ 2387-Ն որոշմամբ՝  որոշում եմ.
1. Գեղարքունիքի մարզ, Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 2-րդ փողոց թիվ 1 / 10 հասցեում գտնվող 2․001761հա մակերեսով հողամասը /վկայական` 17032025-05-0042/, համաձայն ներկայացվող հատակագծերի, բաժանել 9 միավոր գույքի և տրամադրել հասցեներ`
1) առաջին միավոր գույքի՝ 0․07124հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 1 հողամաս հասցե;
2) երկրորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 2 հողամաս հասցե;
3) երրորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 3 հողամաս հասցե;
4) չորրորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 4 հողամաս հասցե;
5) հինգերորդ միավոր գույքի՝ 0․0714հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 5 հողամաս հասցե;
6) վեցերորդ միավոր գույքի՝ 0․776621հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 6 հողամաս հասցե;
7) յոթերորդ միավոր գույքի՝ 0․12572հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 7 հողամաս հասցե;
8)
ութերորդ միավոր գույքի՝ 0․42568հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 8 հողամաս հասցե;
9) իններորդ միավոր գույքի՝ 0․3169հա մակերեսով հողատարածքի համար տրամադրել Սևան համայնք, գ․ Զովաբեր, 1-ին փողոց թիվ 1 / 10 հողամաս հասցե:
2. Սույն որոշումը հիմք է պետական գրանցում ստանալու համար:
3. Պետական գրանցման, այդ թվում՝ համայնքային սեփականության ճանաչման և գրանցման ծախսերն իրականացվում են՝ համաձայն Սևան համայնքի ղեկավարի՝ 03.01.2025թ. N 2-Ա որոշման 2-րդ կետի:
4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: